Интернационален отчет

Най-важното около Светците.

Преди няколко дни Софиан Буфал е напуснал лагера на Мароко, излизайки от мач на националния тим с лека травма. Подозренията не са били за толкова лека контузия, след като Буфал е бил принуден да се завърне в Саутхямптън за лекарски съвет. Но уверенията от Мароко са, че с играча няма нищо сериозно.

Райън Бертран изигра цялата квалификация на Англия в Шотландия, а Фрейзър Форстър изгледа двубоя от скамейката. Мачът завърши 2-2, като посредствените изяви бяха заличени от инфарктни последни 7 минути. Два мимолетни гола на домакините от пряк свободен удар поставиха под въпрос рефлексите на Джо Харт, но в последните секунди Хари Кейн (излязъл като капитан) изравни с точно воле. Бертран може да е доволен от титулярната си позиция, която неимоверно покачва акциите му.

Стивън Дейвис помогна на Сев. Ирландия за 1-0 като гости на Азербайджан в световна квалификация, докато Флорин Гардос изгледа как Румъния пада в Полша с 1-3.

Калъм Слатъри бе използван като резерва в последните минути в мачовете на Англия до 20 г. на престижния турнир в Тулон. В крайна сметка англичаните спечелиха турнира за втора поредна година, като Слатъри влезе на финала срещу Брега на слоновата кост. Ценна придобивка за нашия Калъм бе успешно изпълнената от него 4-та дузпа.

Миналата година титлата в Тулон англичаните извоюваха с рекорден брой Светци в състава си (Уорд-Праус, Джак Стивънс, Мат Таргет, както и Нейтън Редмънд, който тъкмо се присъединяваше към Светците).