Уорд-Праус и Редмънд герои

за младежите на Англия

Във втория си мач на Европейското младежко първенство Англия трябваше да победи Словакия, за да запази шансове за първото място в групата си. След вяло първо полувреме, през което словаците вкараха красив неспасяем гол от корнер, младите Лъвове обърнаха срещата.

Нашата двойка с пълно основание може да претендира за главните овации. При 1-1 и раздвижване на духовете капитанът Уорд-Праус намери Редмънд с брилянтен дълъг и висок диагонален пас. Нейтън, който бе сред най-добрите на терена, направи финт и вкара красиво. В резултат англичаните взеха първите си три точки и ще решат напредването си в турнира в мач срещу домакините в четвъртък.

Редмънд игра полезно, като през второто полувреме сменяше позициите си отляво и отдясно, че и в средата. На всичко отгоре бе сред по-пъргавите англичани, а имаше и смислени позиционирания в защита.

Като цяло обаче футболистите, които играят в Премиършип, са пределно изтощени на международни турнири през юни. Колкото талант да имат играчите, те са не просто гроги, но психологически извън строя. Лошото за тях и за отборите им е, че тези момчета нямат достатъчно време за ваканция, а от това страда предсезонната им подготовка.

Неизползвани резерви останаха Джак Стивънс и Мат Таргет.