Младежите падат

а треньорът ги хвали.

Младежкият тим започна втората си кампания за Трофея на Футболната лига със загуба с 0-2 на гости на Питърбро.

Головете паднаха рано в първото полувреме (вторият от дузпа), като съставът на Мартин Хънтър и Ради Джаиди не показа основания за вдъхновение на феновете. Все пак Боро са лидер на Лига Едно и тестът е бил сериозно изпитание за нашите академици.

Хънтър предпочете да се довери изцяло на младите, като не пожела да обиграе нито Хьойберг, нито Мат Таргет, нито Беднарек или Гардос. Единственият член на мъжкия тим в състава бе вратарят Алекс Макарти, който иначе се представи на ниво.

Крайната оценка на Хънтър е положителна, главно заради опита, който нашите могат да извлекат от среща с професионалисти. За домакините участва Райън Тафацоли – възпитаник на нашата академия.

Мая Йошида в четвъртък по обед извежда Япония в решителна квалификация срещу Австралия. Победа за Самураите ги изпраща в Русия на СП 2018.