Трудна вечер за международниците

Само Тадич е победител.

Съботните световни квалификации донесоха игрови минути за няколко Светци. Техните отбори обаче претърпяха сериозни разочарования.

Единственият победител бе Душан Тадич, който изигра 66 минути за Сърбия, която победи Молдова с 3-0 у дома.

В другия мач от същата група Шейн Лонг не успя да помогне на Ейре да сломят като гости Грузия – 1-1. Мачът бе скучен, като резултатът бе оформен до 35-та минута.

Марио Лемина игра за Габон в нещастната им домакинска загуба с 0-3 от Брега на слоновата кост. Срещата се игра в родния град на Лемина, но това не помогна нито на него, нито на домакините. Двата тима се срещат в разменен двубой във вторник.

Маноло Габиадини влезе за последните 11 минути в разгрома на Италия в Мадрид. Испанците напомниха за най-добрите си години и размазаха Сините по всички показатели. Маноло влезе секунди след оформянето на крайното 3-0 и бе обречен да подтичва около защитата на домакините. Все пак той успя да получи интелигентна топка в коридор и отправи хубав удар, спасен от Де Геа.

Срещата не само узакони превъзходството на Испания, но и роди нова абсолютна звезда в европейския национален футбол. Иско от Реал Мадрид разфасова прословутата италианска защита с редица прояви на гениалност. За нашия Маноло пък остана удоволствието все пак да вдъхне от супер атмосферата на С. Бернабеу. Това също е опит, полезен за всеки играч на Саутхямптън.

В неделя Холандия приема България, а Португалия гостува на Унгария. Сотон!