Още 5 международници

а Уотфорд чукат на вратата.

Открояващият се герой на Светците от световните квалификации във вторник вечер е Марио Лемина. След като преди три дни Габон загубиха, днес те надвиха като гости Брега на слоновата кост с 2-1. След половин час игра габонците вече водеха с 2-0 (вторият гол дело на Лемина), а цялото второ полувреме играха с човек по-малко. Домакините успяха само да намалят, като в последния половин час не се случи нищо интересно. Два кръга преди края габонците продължават да са трети в група от 4 отбора с минимални шансове за класиране.

Голът на Лемина обаче си струва да се види, макар с лошо качество.

По-рано през деня Мая Йошида не бе оставен да почива, въпреки че Япония вече се бяха класирали за Русия ‘2018. Япония загубиха протоколното си гостуване в Саудитска Арабия с 1-0, като Мая изкара целия мач, изработвайки си жълт картон в 20-та минута. Срещата не бе никак протоколна за домакините, които изпревариха Австралия и също печелят автоматична промоция за СП, докато Кенгурутата отиват на бараж със Сирия.

Маноло Габиадини този път не получи и секунда игра. Италия надви много трудно Израел с 1-0, като нашият нападател бе зрител на пейката.

В най-оспорвания мач за върха на групата Ейре загуби от Сърбия с 0-1. Прекият сблъсък между Шейн Лонг и Душан Тадич предложи много сърцатост и енергия, но малко качество. Тадич хвърли доста сили и се отличи с няколко интелигентни паса, като бе заменен в 80-та минута. Домакините, разчитащи на хъс и незаглъхващите си фенове, имаха най-простата тактика на света – ритай силно напред, пък Лонг може и да настигне топката. Нищо смислено обаче не бе произведено от усилията им, като наш Шейн хвърли много бяг без реално да заплаши поне веднъж вратата на Стойкович. Сърбите вече правят реални сметки за първото място в групата, а ирландците ще се радват и на втора позиция.

Докато международниците се подготвяха за напрегната вечер, новината от Стейпълууд е, че ВВД бе сниман да тренира с първия тим. Няколко медии побързаха да разгласят този факт, докато клубът остана абсолютно мълчалив, все едно нищо не се е случило. Единственото, което свидетелства за завръщането на защитника, са две снимки от галерията на трениращите във вторник Светци. Вярвам, че това е и най-правилното решение в случая.

Независимо от постиженията на международници и домашници, за Маурицио Пелегрино настъпва тежък избор. От една страна е много добре, че хора като Лемина, Лонг и Уесли Хьод получиха сериозно игрово време, каквото все още не са имали за Саутхямптън. От друга, тези играчи със сигурност няма да са в абсолютна форма за събота срещу Уотфорд. Нека видим какво ще ни предложат следващите дни преди срещата. Сотон сряда на всички!