Младежите бият 3-0

и обстоятелствата около победата.

Младежкият тим на Ради Джаиди победи Стоук Сити с 3-0 и отчасти поправи настроението си след 0-4 на гости на Вила миналия понеделник.

Мачът на Стейпълууд се отличава с това, че за първи път от началото на сезона формацията включи половин отбор от мъжкия тим: Макарти на вратата (който не направи нито едно спасяване) и пълна защита от първия отбор: Таргет / Ван Дайк – Беднарек / Жереми Пие. Към това на лявото крило действаше Сам Макуин.

Радикалната промяна на персонала даде мигновени резултати. Гостите на Стейпълууд нямаха никакви аргументи срещу отбора. Ван Дайк вкара много хубав гол с глава в средата на първата част, а към нейния край Калъм Слатъри с чудесен далечен удар направи 2-0. Мат Таргет вкара уверена дузпа във второто полувреме, а след 63 мин. гостите получиха и червен картон за ножично влизане срещу Нейтън Тела. Така остатъкът от мача се доиграваше.

Очевидно този мач бе повратна точка във вътрешната политика на Пелегрино. Аржентинецът е решил да обиграе хората от първия тим, което би трябвало да даде позитивен ефект в бъдеще. В същото време потвърждавам впечатленията си, че най-добрите играчи от настоящата младежка формация са Калъм Слатъри (креативен мидфилдър), Нейтън Тела (подобен на адаша си Редмънд, но засега много по-ефективен и жертвен), както и капитанът Алфи Джоунс.

Заради дуета Ван Дайк – Беднарек, тази вечер Алфи Джоунс за втори пореден път игра като дефанзивен полузащитник.

Заслужава да се отбележи, че в срещата Светците направиха много опасни центрирания от корнери и преки свободни – нещо, което сериозно липсва в играта на представителния отбор.

Мачът бе коментиран на клубния Ютюб канал от Джош Симс, който все още се възстановява от контузия. Добре бе поне да разберем, че Симси е в Саутхямптън и не е сменил професията или местонахождението си 🙂