Международни

Райън Бертран на Световното

Райън Бертран изигра целия мач за Англия срещу Словения, спечелен едва в добавеното време с гол на Хари Кейн. До 1-0 на Уембли се стигна след поредна неубедителна игра на домакините.

Англия притежават някаква магия, след като в ред квалификации за големи първенства те успяват да се класират убедително без сериозни съперници. Това обаче не им прави добра услуга на самите световни и европейски шампионати, където Родината на футбола се оказва беден роднина на великите футболни нации.

Така или иначе Бертран може да бъде доволен от серията си за националния отбор, а Фрейзър Форстър да се надява, че може да получи игрово време в тима на Гарет Саутгейт в следващата квалификация – протоколното гостуване на Литва.

В Белфаст Стивън Дейвис изведе Сев. Ирландия за загубата от Германия с 1-3. Зелените ще се надяват да постигнат успех в последното си гостуване – срещу Норвегия в неделя, когато ирландците могат да заковат място на плейофите за СП. Отборът на Мартин О’Нийл със сигурност ще завърши втори в групата си, но целта е изгоден съперник в директните двубои за Русия 2018.

8 thoughts on “Международни

1. Япония – Нова Зеландия

Обявиха съставите, Йошида започва и е капитан.

2. Япония – Нова Зеландия – 0:0 НТ

Изключително слабо полувреме. Без нито един точен удар в която и да е врата. Пълна загуба на време.

3. Япония – Нова Зеландия – 1:0 50 мин.

Добре че е измислено такова нещо като дузпата….

4. Япония – Нова Зеландия – 1:1 59 мин.

Крис Ууд наказва лигавенето на японците.

5. Япония – Нова Зеландия – 2:1 FT

С гол в 88 мин. на влезлия малко преди това Курата (ударението е на втората сричка, не на първата), все пак самурайте биха. Девети пореден мач без загуба. Но всичко останало беше трагедия – над 80% владеене на топката от новозеландците. Халилходжич смени всичките петима, играещи в предната част и пак нищо. Два точни удара – два гола.

6. Ивайло ти днес на работа ли си бил или мач си гледал?

7. Христо, личното е преди служебното! От мен съдя, ако не си оправя моите такъми, чекай ме да върша на някой „друг“ работа? П>С Нова Зеландия се опитаха да наложат бързо темпо и преса, обаче не им се получи. И аз погледах около 53м 😉

8. Христо, аз се жертвам заради вас бе, човече! Вместо да ползвам обедна почивка, по време на която да измаам един сом с една астика, аз се дзверя в монитора и информирам обществеността. Така, всички останали могат спокойно да работят, като същевременно са във вихъра на събитието и на момента узнават кво стаа.

Но ако пък чак толкова никой не желае, няма да го правя утре за Япония – Хаити. Щом хич не ви е мъчно за Йошката…