Национали от понеделник

Тадич на Световното

Душан Тадич игра 88 минути за Сърбия при домакинския им успех срещу Грузия с 1-0. Резултатът класира сърбите на първо място в групата им, което ги пласира автоматично на Световното догодина.

Без Шейн Лонг Ейре победи като гост Уелс с 1-0 в битката на келтите. Така Ейре останаха втори в групата, задминавайки прекия си съперник в последния мач от квалификациите. За нашия Шейн остава надеждата да бъде физически готов и използван в плейофите, стига Марин О’Нийл да продължи да го използва в състава си.

Нещо странно се случва с Италия, която в пореден мач се измъчи срещу исторически скромни противници. В последната квалификация Сините победиха като гости Албания с 1-0. Голът падна 17 минути преди края на редовното време (Кандрева). След 88 минути се случи най-интересното: Маноло Габиадини получи своите 4 минути игра, които оползотвори активно. Това обаче не отменя факта на озадачаващо непродуктивните италианци, които ще се надяват на удобен съперник в плейофите.

Със или без национални състезатели Светците остават с 8 точки от 7 мача в Премиършип. Това е форма на отбор, гравитиращ непосредствено над чертата на оцеляващите тимове. Към това имаме 5 гола. Ситуацията е задължително да се промени в следващите две удобни срещи. Пелегрино вече се поти около тактическата схема срещу Нюкясъл, надявайки се контузията на Шейн Лонг да не е сериозна, а останалите бойци да се завърнат без проблеми. Сотон!